Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczna Szkoła Podstawowa w Wielkim Bukowcu

XVII Biesiada na Kociewiu

Utworzono dnia 01.12.2019

XVII Biesiada na Kociewiu

 w Wielkim Bukowcu

 

Już 17 raz, 28 listopada 2019 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Wielkim Bukowcu mieszkańcy gminy Skórcz i okolic spotkali się na ,,Biesiadzie na Kociewiu” pod hasłem ,,Jandrzejowe śpsiywanie przy bónce”. Imprezę środowiskową zorganizowali nauczyciele pod patronatem Urzędu Gminy w Skórczu, Rady Rodziców PSP w Wielkim Bukowcu. Przybyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele odpoczywający na emeryturze, biesiadnicy z Wielkiego Bukowca i Czarnegolasu oraz okolicznych miejscowości.

Na początku imprezy można było obejrzeć inspirowany folklorem kociewskim pokaz mody. Jako pierwsza prezentowana była kolekcja strojów młodzieżowych i codziennych dla młodszych i starszych Kociewianek. Prawdziwą furorę zrobiły jednak modelki, które na wybiegu pojawiły się we spaniałych, awangardowych sukniach ślubnych zaprojektowanych przez Panią Kamilę Froelke, właścicielkę Salonu Ślubnego BIANKA ze Starogardu Gd. Projektując suknie ślubne p. Kamila sięgnęła do kultury kociewskiej i wykorzystała motywy folkowe w swoich pracach. Na bukowieckim pokazie mody piękne sukienki balowe prezentowały także najmłodsze modelki, uczennice naszej szkoły, a nawet przedszkolaki. Swój talent fryzjerski ujawniła p. Barbara Kreja, uwagę widzów zwróciły bowiem pięknie wystylizowane fryzury modelek.  Pokaz mody zorganizowała i przygotowała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Szweda. 

   Zwolennicy bukowieckich biesiad śpiewali piosenki wraz z zespołem muzycznym ,,Wenus” ze Skórcza. Brali udział w różnych zabawach i konkursach, m.in.
w programie ,,Randka w ciemno”, konkursach: ,,Kolorowa piosenka”, zabawie ,,Jaka to melodia?”. Zwycięzcy rozgrywek otrzymali VOUCHERY ufundowane przez lokalnych właścicieli firm. Biesiadnicy obejrzeli i wysłuchali gadek i przyśpiewek w gwarze kociewskiej przygotowanych przez panią Marię Szachtę i uczestników koła regionalnego. Wysłuchali żartów kociewskich. Uczniowie kl. IV przygotowali układ choreograficzny, a uczennice klasy V wraz z panią Mariolą Ciesielską przedstawiły taniec z rekwizytami.
Rada Rodziców przygotowała dla uczestników biesiady niespodzianki w formie losów. Uczniowie naszej szkoły wykonali ozdoby świąteczne, które można było kupić. Świąteczny kiermasz zorganizowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, p. P. Jankowska i  pani M. Szachta. Na zakończenie imprezy środowiskowej obdarowano upominkami wszystkie Katarzyny i Andrzejów. ,,Biesiadę na Kociewiu” odwiedził św. Mikołaj, który zwrócił się do biesiadujących w gwarze kociewskiej, aby dobrze przygotowali się na przyjście Jezusa na świat. Zabawie nie było końca! Dyrektor szkoły p. J. Wrzałka podziękował  organizatorom biesiady - p. Marioli Ciesielskiej, Iwonie Magalskiej,  Marii Szachcie i Paulinie Jankowskiej oraz osobom, którzy zawsze chętnie pomagają przy organizacji tej imprezy lokalnej: p. Jerzemu Krei, p. Iwonie  Lemańskiej, Krystynie Brzeżyńskiej oraz p. Wiktorowi Dmisiewiczowi, matkom, które upiekły ciasta i obsługiwały gości. Podziękował zespołowi ,,Wenus” (p. Marioli i Robertowi Ciesielskim), którzy co roku bawią śpiewem i muzyką oraz wszystkim biesiadnikom za tak liczne przybycie i wesołą zabawę.

Dyrektor szkoły wyraził wdzięczność sponsorom, którymi w tym roku byli: Urząd Gminy w  Skórczu, Rada Rodziców, rodzice naszych uczniów, a także pani Sylwia Świeczkowska, państwo Natalia i  Szymon Formellowie - firma ,,Auto Naprawa” , pan Mirosław Komorowski - firma ,,Komex” , państwo Iwona i Mariusz Jakubowscy - firma ,,Arkada”, państwo Alicja i Krzysztof Raszejowie - firma ,,Pergopol”. Podziękował paniom z KGW z Wielkiego  Bukowca i Czarnegolasu, przewodniczącej Rady Rodziców p. Annie Szwedzie, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Skórczu, pani Kamili Froelke z Salonu Ślubnego ,,Bianka” za pomoc w organizacji biesiady oraz paniom Janinie Jabłońskiej i Pani Małgorzacie Pater za wykonanie podarunków na szkolną licytację.
Dyrektor szkoły p. Jarosław Wrzałka pożegnał  się z biesiadnikami kociewskim ,,Widzim sia za rok”.

 

 

 

 

 

Biesiada na Kociewiu

Utworzono dnia 12.12.2019, 23:15

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 144

W poprzednim tygodniu: 166

W tym miesiącu: 480

W poprzednim miesiącu: 664

Wszystkich: 20519